Üyelik İle İlgili Sorular


 • Nasıl Üye olurum?

  Uygulamamızın sağ üst köşesinde bulunan “Üye Ol” butonuna tıklayıp adımları takip ederek üye olabilirsiniz. Üyelik için mail adresinizi girmeniz ve şifre oluşturmanız yeterli olacaktır. Bir kişi yalnızca bir hesap açabilir, Aynı kişiye ait birden fazla hesap tespit edildiğinde kazanılan para miktarı sıfırlanarak hesaplar iptal edilmektedir.

 • Üyelik ücretli mi?

  Uygulamamızda sizlerden hiçbir koşulda ücret talep edilmemektedir.

 • Üyelik iptali nasıl yaparım?

  Üyeliğini iptal etmek istersen "Profil" sekmesindeki "Hesabımı Sil" butonunu kullanabilirsin. Ayrıca destek bölümünden konuyu açıklayarak iptal edilmesini istediğin hesaba ait telefon numarasını da ekleyerek iletmen durumunda gerekli kontroller sonrası hesabın silinerek sana bilgi verilecektir.

 • Üyelik bilgilerimi nasıl güncellerim?

  “Profilim” menüsünden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 • Yurt dışından üyelik oluşturabilir miyim?

  Yalnızca Türkiye'de ikamet eden kişiler üyelik oluşturabilmektedir.

 • SMS kodu tarafıma ulaşmadı, ne yapmalıyım?

  Öncelikle telefonunuzun açık olduğundan ve uçak modunda olmadığından emin olun.  5dk içerisinde sms kodu cep telefonunuza gelmez ise ikinci kez tekrar deneyin. İkinci denemeden sonra da sms kodu telefonunuza gelmezse “Destek Talebi” sekmesinden form doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Telefon numaranızı forma yazmayı unutmayın.

 • Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

  Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” butonunu tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda “kullanıcı adı/şifremi unuttum” linkine tıklayarak sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize kullanıcı adınız ve yeni şifreniz gönderilecektir.

 • Üyelik sözleşmesini kabul etmek zorunda mıyım?

  Kişisel Verilen Korunması Kanunu gereği zorunlu hale getirilen sözleşmelere onay vermeden ve üyelik sözleşmesini kabul etmeden üyelik yapamazsınız.

Anket İle İlgili Sorular


 • Anketlerin takibini nasıl sağlarım?

  Mavianket  uygulamasını cep telefonundaki aplikasyondan takip ediyorsanız gelen bildirimleri kaçırmamanızı ve uygulamaya sıklıkla giriş yapmanı tavsiye ederiz. Katılım seviyesinin yoğunluğundan kaynaklı anketleri kaçırabilirsiniz. Şayet sadece internet sitesinden giriş yapıyorsanız, e-posta adresini kontrol etmenizi ve yine siteye sıklıkla giriş yapmanız tavsiyemizdir. mavianket.com uygulamasını Apple ve Android telefonlar için marketten indirebilir ve güvenli bir şekilde anketleri kaçırmadan takip edebilirsiniz.

 • Çok sık anket gelmiyor neden?

  Anketler sizin demografik(cinsiyet, yaş, iş durumu, yerleşim yeri) bilgileriniz doğrultusunda gönderilir. Size uygun projeler vermiş olduğunuz demografik bilgiler doğrultusunda üyeliğinize tanımlanır

 • Her anketin ücreti aynı mı?

  Her anketin ücreti farklıdır. Anketin süresine, konusuna ve uzunluğuna göre ücret değişmektedir.

 • Anketi yarıda bıraktım “mavipara” kazanabilir miyim?

  Yarım bıraktığınız anketler için mavipara kazanamazsınız.

 • Yarım bıraktığım ankete devam edebilir miyim?

  Anketleri tek seferde bitirme zorunluluğunuz yok. Fakat her anketin bir süresi olduğunu unutmayın. Anketin belirlenen süresi dolmamışsa kaldığınız yerden devam edebilir ve tamamladığınızda kazandığınız mavipara hesabınıza aktarılır.

 • Ankete katılıyorum ama uygun bulunmuyorum, neden?

  Her projenin konusuna göre hedef kitle belirlenir ve bu hedef kitle doğrultusunda çalışmanın kotaları oluşturulur. Şayet anketin başında vermiş olduğunuz bilgiler hedef kitleye uygun değil ise kota dışı olur ve ankete katılamazsınız. Fakat üzülmeyin! Yine de ödül olarak bir miktar mavipara hesabınıza aktarılacaktır.

 • Katıldığım anketler neden iptal edildi?

  Katıldığınız her anket kontrol edilmektedir. Anket içerisindeki açık uçlu sorulara rastgele yazı veya noktalama işaretleri kullanarak cevaplar vermeniz ve anketlerde sorulan soruların konusuna göre kullanım alışkanlıklarınız, kullanım sıklığınız, sahip olduğunuz ürünler, hali hazırda kullandığınız ürünler dışında fazla ya da eksik işaretleme yapmanız durumunda anketiniz iptal edilmektedir.


Ödeme İle İlgii Sorular


 • Mavipara nedir ?

  Mavipara Mavianket.com’un para birimidir. Her “100” mavipara “1” TL yerine geçmektedir.

 • Ödeme talebinde bulunmak için ne kadar mavipara biriktirmem gerekiyor?

  2500 veya üzeri mavipara’ya ulaştığında profilim sayfasında bulunan “Ödeme Talebinde Bulun” butonunu kullanarak ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Mavipara miktarı belirlenen rakamın altında ise “Ödeme Talebinde Bulun” butonu aktif olmamaktadır.

 • Ödeme ne kadar zamanda hesabıma geçer?

  Talebinizden sonraki 3 iş günü içerisinde belirtmiş olduğunuz banka hesabına paranız aktarılacaktır. (Cumartesi, Pazar, Resmi Tatil ve Bayramlar iş günü sayılmamaktadır.)

 • Ödeme talep ettim, 3 iş günü geçti param hesabıma yatmadı, neden?

  3 iş gününü geçen ödeme taleplerinin sebebleri aşağıdaki gibidir;

  Ödeme talebinde bulunduğun IBAN ve İsim Soyisim uyuşmazlığı
  Hatalı IBAN girişi
  Evlilik, boşanma gibi durumlardan kaynaklı soy ad değişikliklerinin banka sistemleri tarafından güncellenmesi/güncellenmemesi

  Bu ve benzeri durumlarda “Destek Talebi” oluşturarak bizimle iletişime geçebilir ve kontrol sonrasında ödemeniz hesabınıza aktarılmaktadır.

 • Papara ile ödeme alabilir miyim ?

  Şuanda sadece banka yolu ile EFT/Havale ödeme yapılmaktadır. Papara ile ödeme yapılmamaktadır.


Referans Sistemi İle İlgili Sorular


 • Referans Sistemi Nedir?

  Anketlere cevap vererek para kazanmanızın yanı sıra, arkadaşlarınızı davet ederek onların katıldığı anketlerden de para kazanabilirsiniz. Ne kadar çok arkadaşınızı davet ederseniz kazancınız da o oranda artacaktır. Davet ettiğiniz her arkadaşınızın katıldığı anketten kazandığı miktarın %5’i kadar “mavipara” hesabınıza anında aktarılıcaktır.

 • Arkadaşlarımı Nasıl Davet Ederim?

  Üye olduktan sonra üyeliğinizde bulunan “Davet Et” butonu ile arkadaşlarınıza davet gönderebilirsiniz. Sizin referans linkiniz ile üye olan arkadaşlarınızın katıldığı her anketten +%5 oranında bir “mavipara” ödül olarak hesabınıza aktarılacaktır.

 • Arkadaşım referans linkim ile üye oldu fakat %5 mavipara hesabıma aktarılmadı. Neden ?

  Davet ettiğiniz arkadaşlarınızın katıldığı anketlerden kazandığı mavipara miktarının %5’i hesabınıza aktarılmaktadır. Davet ettiğiniz arkadaşlarınızdan kazanmış olduğunuz maviparaları “Kazanımlar” sayfasından takip edebilirsiniz.